But ochronny ERGO-MED 735 XP, W10, S3, skóra nubukowa, unisex, czarny/niebieski królewski, rozmiar 40
ATLAS® używa tylko najlepszych jakościowo skór bydlęcych. Niezwykle staranny proces selekcji zapewnia, że używane są tylko nieskazitelne, wysokiej jakości i miękkie skóry. Skóra nubukowa ATLAS SOFT musi wytrzymać specjalne wyzwania przez cały dzień pracy. Pełnoziarnista skóra bydlęca o grubości ok. 2 mm charakteryzuje się szczególnie dobrą oddychalnością i miękkim, komfortowym dotykiem.
FUNKCJA I WYDAJNOŚĆ W ŚWIEŻYM POWIETRZU Mokre i nierówne podłoże, najróżniejsze profile terenu i niekorzystne warunki pogodowe. Szczególnie w środowisku pracy na zewnątrz, wszystko zależy od odpowiedniej podeszwy. Dzięki technologii podeszwy zewnętrznej ATLAS® jesteś doskonale wyposażony. Poszczególne bloki bieżnika oferują maksymalną elastyczność dla optymalnego kontaktu z podłożem i gwarantują maksymalną przyczepność. Bieżnik z grubymi lamelami o głębokości 4,5 mm znacznie zmniejsza ryzyko poślizgu na mokrych lub śliskich nawierzchniach. Dzięki tej podeszwie jesteś optymalnie wyposażony do pracy na zewnątrz - od placów budowy po tereny zielone.
Dzięki odpornej na przebicie technologii XP®, ATLAS® oferuje innowacyjny system ochrony stopy przed ostrymi przedmiotami, takimi jak gwoździe. Do tego celu wykorzystywany jest zaawansowany technologicznie materiał tekstylny zawierający włókna aramidowe. Zwiększone bezpieczeństwo nie odbywa się kosztem komfortu noszenia, ponieważ tekstylia nie zawierają metali, są niezwykle lekkie i wspierają naturalną skrętność stopy.
Anatomicznie ukształtowana stalowa osłona palców chroni stopę w obszarze palców przed uderzeniem o sile co najmniej 200 dżuli i naprężeniem ściskającym o wartości co najmniej 15 kN, zgodnie z normą EN ISO 20345:2012.
Szczególnie podczas czynności wykonywanych w pozycji klęczącej, po pewnym czasie mogą pojawić się oznaki zużycia w okolicy palców buta. Można je znacznie ograniczyć za pomocą odpornej na ścieranie ochrony palców MPU, a tym samym zwiększyć żywotność buta.
Właściwości regulujące temperaturę są nie tylko wymagane, ale i oczekiwane, zwłaszcza w codziennym życiu zawodowym, w którym występują duże obciążenia fizyczne. Funkcjonalna podszewka Aktiv-X oznacza najwyższą jakość, innowacyjną technologię i oferuje użytkownikowi trwałą, aktywną regulację wilgoci. Funkcjonalna wyściółka Aktiv-X reguluje wilgoć i sprawia, że buty szybko ponownie wysychają. Nie plami, jest przyjazny dla skóry i odporny na ścieranie.
Pracuj zdrowiej dzięki odpowiedniej amortyzacji. Nowy system amortyzacji 3D firmy ATLAS® umożliwia zauważalnie delikatne i niemęczące chodzenie. Podstawę tego wyjątkowego komfortu chodzenia tworzą trzy podstawowe komponenty: Odciążenie ciśnieniowe. Amortyzacja. Dynamika. Zapewnia to doskonałe współdziałanie łagodzącej nacisk wkładki oraz lekkiej i responsywnej technologii podeszwy MPU.
ATLAS oferuje modele z serii Ergo-Med do pielęgnacji ortopedycznej poprzez regulację obuwia. Artykuły oznaczone "blueline" nadają się również do certyfikowanych modyfikacji ortopedycznych zgodnie z rozporządzeniem DGUV 112-191.
FUNKCJA I WYDAJNOŚĆ W ŚWIEŻYM POWIETRZU Mokre i nierówne podłoże, najróżniejsze profile terenu i niekorzystne warunki pogodowe. Szczególnie w środowisku pracy na zewnątrz, wszystko zależy od odpowiedniej podeszwy. Dzięki technologii podeszwy zewnętrznej ATLAS® jesteś doskonale wyposażony. Poszczególne bloki bieżnika oferują maksymalną elastyczność dla optymalnego kontaktu z podłożem i gwarantują maksymalną przyczepność. Bieżnik z grubymi lamelami o głębokości 4,5 mm znacznie zmniejsza ryzyko poślizgu na mokrych lub śliskich nawierzchniach. Dzięki tej podeszwie jesteś optymalnie wyposażony do pracy na zewnątrz - od placów budowy po tereny zielone.
Dzięki odpornej na przebicie technologii XP®, ATLAS® oferuje innowacyjny system ochrony stopy przed ostrymi przedmiotami, takimi jak gwoździe. Do tego celu wykorzystywany jest zaawansowany technologicznie materiał tekstylny zawierający włókna aramidowe. Zwiększone bezpieczeństwo nie odbywa się kosztem komfortu noszenia, ponieważ tekstylia nie zawierają metali, są niezwykle lekkie i wspierają naturalną skrętność stopy.
Anatomicznie ukształtowana stalowa osłona palców chroni stopę w obszarze palców przed uderzeniem o sile co najmniej 200 dżuli i naprężeniem ściskającym o wartości co najmniej 15 kN, zgodnie z normą EN ISO 20345:2012.
Szczególnie podczas czynności wykonywanych w pozycji klęczącej, po pewnym czasie mogą pojawić się oznaki zużycia w okolicy palców buta. Można je znacznie ograniczyć za pomocą odpornej na ścieranie ochrony palców MPU, a tym samym zwiększyć żywotność buta.
Właściwości regulujące temperaturę są nie tylko wymagane, ale i oczekiwane, zwłaszcza w codziennym życiu zawodowym, w którym występują duże obciążenia fizyczne. Funkcjonalna podszewka Aktiv-X oznacza najwyższą jakość, innowacyjną technologię i oferuje użytkownikowi trwałą, aktywną regulację wilgoci. Funkcjonalna wyściółka Aktiv-X reguluje wilgoć i sprawia, że buty szybko ponownie wysychają. Nie plami, jest przyjazny dla skóry i odporny na ścieranie.
Pracuj zdrowiej dzięki odpowiedniej amortyzacji. Nowy system amortyzacji 3D firmy ATLAS® umożliwia zauważalnie delikatne i niemęczące chodzenie. Podstawę tego wyjątkowego komfortu chodzenia tworzą trzy podstawowe komponenty: Odciążenie ciśnieniowe. Amortyzacja. Dynamika. Zapewnia to doskonałe współdziałanie łagodzącej nacisk wkładki oraz lekkiej i responsywnej technologii podeszwy MPU.
ATLAS oferuje modele z serii Ergo-Med do pielęgnacji ortopedycznej poprzez regulację obuwia. Artykuły oznaczone "blueline" nadają się również do certyfikowanych modyfikacji ortopedycznych zgodnie z rozporządzeniem DGUV 112-191.
| Numer artykułu. | WL56661 |
| Model | ERGO-MED 735 XP, W10 |
| Linia modelowa | ERGO-MED 735 XP |
| Producent | ATLAS |
| Numer artykułu producenta. | 86500-40 |
| Długość z opakowaniem | 350 mm |
| Szerokość z opakowaniem | 250 mm |
| Wysokość z opakowaniem | 150 mm |
| Jednostka sprzedaży | 1 para |
| Jednostka treści | 1 para |
| Informacje o kolorze producenta | czarny / królewski błękit |
| Kolor | niebieski czarny |
| Czapka ochronna | tak |
| Rodzaj butów | Buty ochronne |
| Klasa bezpieczeństwa | S3 |
| Podeszwa buta | Technologia podeszwy zewnętrznej |
| Odporność na poślizg | SRC |
| Odporność na penetrację | XP odporność na penetrację bez metalu |
| Szerokość buta | W10 (Szerokość standardowa) |
| Cechy (buty) | • Miękka skóra nubukowa • Technologia podeszwy zewnętrznej • XP odporność na penetrację bez metalu • stalowa nakładka na palce i ochrona palców MPU • active-X funkcjonalna podszewka • System amortyzacji 3D • nadaje się na wkładki i kształtki ortopedyczne (podwyższenie podeszwy i pięty) zgodnie z DGUV 112-191 |
| Materiał (buty) | Skóra nubukowa |
| Rozmiar buta UE | 40 |
| Zgodny z ESD | tak |
| Kategoria ryzyka (przepisy dotyczące środków ochrony indywidualnej) | Kategoria |
| Dane producenta GPSR | ATLAS-Schuhfabrik GmbH & Co.KG Frische Luft 159 DE-44319 Dortmund www.atlasschuhe.de |