Sabots ESD 3593
VITAFORM ESD clogs
• model 3593
• shoe size: 42
• shoe colour: blue
• material: fullgrain cowhide
• features: heel strap, wedge heel, 35 mm, air cushion sole, perforation
Note: Black VITAFORM soles are self-cleaning - to guarantee stable discharge values. This leads to streaking on some floorings.
• model 3593
• shoe size: 42
• shoe colour: blue
• material: fullgrain cowhide
• features: heel strap, wedge heel, 35 mm, air cushion sole, perforation
Note: Black VITAFORM soles are self-cleaning - to guarantee stable discharge values. This leads to streaking on some floorings.
| Numéro d'article | WL21604 |
| Modèle | 3593-20-42 |
| Fabricant | VITAFORM |
| Numéro d'article du fabricant | 3593/BLAU/42 |
| Longueur avec emballage | 350 mm |
| Largeur avec emballage | 250 mm |
| Hauteur avec emballage | 150 mm |
| Unité de vente | 1 paire |
| Unité de contenu | 1 paire |
| Couleur | bleu |
| Batterie incluse | non |
| Type de chaussures | sabots |
| Caractéristiques (chaussures) | • Courroie de talon • Talon compensé 35 mm • Semelle à coussin d'air • Perforation |
| Matériel (chaussures) | cuir de vache |
| Pointure de chaussures UE | 42 |
| Conforme aux normes ESD | oui |
| Données du fabricant du GPSR | VITAFORM GmbH & Co. KG Beim Lager 2 DE-89150 Laichingen www.vitaform-schuhfabrik.de |