CT2 G8 Grot lutowniczy w kształcie dłuta 425°C, 11 mm
The CT2 G8 soldering tip from Weller's CT2 series is designed for the W 201 handpiece and works at a fixed temperature of 425 °C.
The straight chisel-shaped tip with a width of 11 mm enables large-area heat transfer and is particularly suitable for larger solder joints.
Thanks to its robust design, the tip is suitable for reliable soldering work in the electronics sector and in the workshop.
The straight chisel-shaped tip with a width of 11 mm enables large-area heat transfer and is particularly suitable for larger solder joints.
Thanks to its robust design, the tip is suitable for reliable soldering work in the electronics sector and in the workshop.
| Numer artykułu. | WL16746 |
| Model | CT2 G8 |
| Producent | WELLER |
| Numer artykułu producenta. | T0054242899N |
| Jednostka sprzedaży | 1 sztuka |
| Jednostka treści | 1 sztuka |
| W zestawie bateria | nie |
| Seria produktów | Seria CT2 |
| Rodzaj końcówki | HM |
| Seria wskazówek | CT2 |
| Szerokość końcówki | 11 mm |
| Szerokość końcówki w calach | 0,433 in |
| Kształt końcówki | dłutowaty |
| Wyrównanie końcówek | prosty |
| Temperatura końcówki | 425 °C |
| Pasująca rękojeść | W 201 |
| Pasująca rękojeść | W 201 |
| Zgodny z ESD | nie |
| Dane producenta GPSR | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |