CT5 AX8 Grot lutowniczy w kształcie dłuta, wygięty, 425°C, 1,6 mm
The CT5 AX8 soldering tip from Weller's CT5 series is suitable for the W 61 handpiece and is designed for a working temperature of 425 °C.
The angled, chisel-shaped tip with a width of 1.6 mm enables precise work and facilitates soldering in hard-to-reach areas.
Thanks to its robust design, the tip is suitable for reliable soldering work in the electronics sector and ensures clean, controlled solder joints.
The angled, chisel-shaped tip with a width of 1.6 mm enables precise work and facilitates soldering in hard-to-reach areas.
Thanks to its robust design, the tip is suitable for reliable soldering work in the electronics sector and ensures clean, controlled solder joints.
| Numer artykułu. | WL16753 |
| Model | CT5 AX8 |
| Producent | WELLER |
| Numer artykułu producenta. | T0054210899 |
| Jednostka sprzedaży | 1 sztuka |
| Jednostka treści | 1 sztuka |
| Seria produktów | Seria CT5 |
| Rodzaj końcówki | HM |
| Seria wskazówek | CT5 |
| Szerokość końcówki | 1,6 mm |
| Szerokość końcówki w calach | 0,63 in |
| Kształt końcówki | dłutowaty |
| Wyrównanie końcówek | kątowy |
| Temperatura końcówki | 425 °C |
| Pasująca rękojeść | W 61 |
| Pasująca rękojeść | W 61 |
| Zgodny z ESD | nie |
| Dane producenta GPSR | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |