CT5 C7 Grot lutowniczy w kształcie dłuta 370°C, 3,2 mm
The CT5 C7 soldering tip from Weller's CT5 series is suitable for the W 61 handpiece and works reliably at 370 °C.
The straight chisel-shaped tip with a width of 3.2 mm enables precise application of soldering material and ensures clean, exact solder joints.
Thanks to its robust workmanship and handy size, the tip is ideal for professional soldering work on electronic components.
The straight chisel-shaped tip with a width of 3.2 mm enables precise application of soldering material and ensures clean, exact solder joints.
Thanks to its robust workmanship and handy size, the tip is ideal for professional soldering work on electronic components.
| Numer artykułu. | WL16762 |
| Model | CT5 C7 |
| Producent | WELLER |
| Numer artykułu producenta. | 4CT5C7-1 |
| Jednostka sprzedaży | 1 sztuka |
| Jednostka treści | 1 sztuka |
| Seria produktów | Seria CT5 |
| Rodzaj końcówki | HM |
| Seria wskazówek | CT5 |
| Szerokość końcówki | 3,2 mm |
| Szerokość końcówki w calach | 0,126 in |
| Kształt końcówki | dłutowaty |
| Wyrównanie końcówek | prosty |
| Temperatura końcówki | 370 °C |
| Pasująca rękojeść | W 61 |
| Pasująca rękojeść | W 61 |
| Zgodny z ESD | nie |
| Dane producenta GPSR | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |