Xonic screwdriver for Torx® screws, T15 x 80 mm, 177 mm
• Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
• High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
• Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
• Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
• Color-coded trough caps for easy recognition
• Size: TX15
• Blade diameter: 4.0 mm
• Visible blade length: 80 mm
• Total length: 177 mm
• High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
• Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
• Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
• Color-coded trough caps for easy recognition
• Size: TX15
• Blade diameter: 4.0 mm
• Visible blade length: 80 mm
• Total length: 177 mm
| Item no. | WL25250 |
| Model | 4877X-TX-15x80 |
| Manufacturer | C.K |
| Manufacturer article no. | T4877X 15 |
| Width | 4 mm |
| Height | 180 mm |
| Length with packaging | 17 mm |
| Width with packaging | 46 mm |
| Height with packaging | 227 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| Net weight (manufacturer) | 21 g |
| Gross weight (manufacturer) | 28 g |
| VDE | no |
| Screw type | TX15 |
| ESD compliant | no |
| Packaging dimensions | piece |
| Screwdriver type | normal screwdrivers |
| Tool length | 177 mm |
| Applications (screwdriver) | TORX-screws |
| GPSR manufacturer data | Carl Kammerling International Bendahler Straße 110 DE-42285 Wuppertal www.ck-tools.com |