Storage board Sintro, swivelling, for Euronorm container, 615x415 mm
The swivel shelf is infinitely adjustable in inclination from 0° to 25° and has board rails at both the front and rear. It is ideal for storing Euronorm containers, can bear loads of up to 30 kg and is supplied with a multifunctional arm.
• infinitely adjustable from 0° to 25° inclination
• Board strip front and rear
• suitable for storing Euronorm containers measuring 600 x 400 mm
• Loadable up to 30 kg
• incl. multifunction arm
• infinitely adjustable from 0° to 25° inclination
• Board strip front and rear
• suitable for storing Euronorm containers measuring 600 x 400 mm
• Loadable up to 30 kg
• incl. multifunction arm
| Item no. | WL36382 |
| Model | 39.637.70 |
| Model line | Sintro |
| Manufacturer | KARL |
| Manufacturer article no. | 39.637.70 |
| Width | 615 mm |
| Depth | 415 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Manufacturer colour information | light gray (RAL 7035) |
| Colour | grey |
| Incl. battery | no |
| Load capacity | 30 kg |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | Andreas KARL GmbH & Co. KG Hauptstraße 26 DE-85777 Fahrenzhausen www.karl.eu |