ESD Quadro-CAR, basic equipment, castors, blue, 735 x 600 x 1100 mm
• as mobile test station or for material supply
• 4 swivel castors (Ø 100 mm), 2 swivel castors lockable
• Width x depth Grung frame: 735 x 600 mm, clear width: 620 mm
• ESD-compatible as standard through exclusive use of conductive materials
• Load capacity: 210 kg
• 4 swivel castors (Ø 100 mm), 2 swivel castors lockable
• Width x depth Grung frame: 735 x 600 mm, clear width: 620 mm
• ESD-compatible as standard through exclusive use of conductive materials
• Load capacity: 210 kg
| Item no. | WL43655 |
| Model | 18.405.03 |
| Model line | Quadro |
| Manufacturer | KARL |
| Manufacturer article no. | 18.405.03 |
| Width | 735 mm |
| Height | 1100 mm |
| Depth | 600 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Manufacturer colour information | cobalt blue |
| Colour | blue |
| Incl. battery | no |
| Load capacity | 210 kg |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | Andreas KARL GmbH & Co. KG Hauptstraße 26 DE-85777 Fahrenzhausen www.karl.eu |