Spare parts set adjustment for 87 0x 560
Spare part assortment adjustment
• Spare part
• Spare part
| Item no. | WL61804 |
| Model | 87 09 560 |
| Manufacturer | KNIPEX |
| Manufacturer article no. | 87 09 560 |
| Length | 120 mm |
| Width | 80 mm |
| Height | 16 mm |
| Length with packaging | 60 mm |
| Width with packaging | 25 mm |
| Height with packaging | 18 mm |
| Volume with packaging | 0.027 dm³ |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Type of packaging | single pack |
| Incl. battery | no |
| RoHS compliant | no |
| Net weight (manufacturer) | 40 g |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |