ESD table top frame Basic, light gray
• Conductive powder-coated, light gray (RAL 7035)
• Fastening option for electrical connection strip or support rail for socket strips
• ESD hard laminate cover plate
• Frame made of sturdy steel profile
•Cover plate light gray, volume-conductive carrier plate with ESD hard laminate, very hard and abrasion-resistant
• Fastening option for electrical connection strip or support rail for socket strips
• ESD hard laminate cover plate
• Frame made of sturdy steel profile
•Cover plate light gray, volume-conductive carrier plate with ESD hard laminate, very hard and abrasion-resistant
| Item no. | WL71435 |
| Manufacturer | KARL |
| Manufacturer article no. | 34.057.66 |
| Length | 1600 mm |
| Width | 400 mm |
| Height | 400 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Material | ESD hard laminate |
| Incl. battery | no |
| Material (table top) | ESD hard laminate |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | Andreas KARL GmbH & Co. KG Hauptstraße 26 DE-85777 Fahrenzhausen www.karl.eu |