Table trolley loading area 1000 x 600 mm
• parcel service: disassembled
• total load capacity (kg): 300
• usable area length (mm): 1000
• useful area width (mm): 600
• shelf heights (mm): 200, 820
• total length (mm): 1135
• total width (mm): 611
• total height (mm): 1040
• Tires: TPE
• wheel size (mm): 125 x 32
• total load capacity (kg): 300
• usable area length (mm): 1000
• useful area width (mm): 600
• shelf heights (mm): 200, 820
• total length (mm): 1135
• total width (mm): 611
• total height (mm): 1040
• Tires: TPE
• wheel size (mm): 125 x 32
| Item no. | WL79911 |
| Manufacturer | FETRA |
| Manufacturer article no. | 3742 |
| Length | 1135 mm |
| Width | 745 mm |
| Height | 1040 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Colour | blue |
| Incl. battery | no |
| Type of transport device | table trolley |
| Load capacity | 300 kg |
| Tires | TPE |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | fetra Fechtel Transportgeräte GmbH Industriestraße 17-21 DE-33829 Bogenhausen www.fetra.de |