Combination holder with quick-change chuck, HIOS drive, 50 mm
Suitable for bits with 4 mm half-moon drive (Wera series 9) and 4 mm HIOS drive (Wera series 21); with quick-change chuck; 4 mm HIOS drive.
• For bits with half-moon drive
• For bits with HIOS drive
• With quick-change chuck
• With 4 mm HIOS drive
• For bits with half-moon drive
• For bits with HIOS drive
• With quick-change chuck
• With 4 mm HIOS drive
| Item no. | WL89513 |
| Model | 898/21 |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05051502001 |
| Length | 50 mm |
| Width | 15 mm |
| Height | 15 mm |
| Length with packaging | 58 mm |
| Width with packaging | 34 mm |
| Height with packaging | 15 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| Tool length | 50 mm |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |