TORX® PLUS bit with hole, 27 IPR x 50 mm
High-quality bits for internal TORX PLUS® screws with locking pin. One 5-flank TORX PLUS® profile with hole. 1/4" hexagon, suitable for DIN ISO 1173-F 6.3 holders.
• For internal TORX PLUS® IPR screws with locking pin
• TORX PLUS® IPR bit with hole on the output side
• Tough and hard, for universal use
• 1/4" hexagon drive (Wera connection series 4)
• For internal TORX PLUS® IPR screws with locking pin
• TORX PLUS® IPR bit with hole on the output side
• Tough and hard, for universal use
• 1/4" hexagon drive (Wera connection series 4)
| Item no. | WL90782 |
| Model | 867/4 IPR TORX PLUS® |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05134656001 |
| Length | 50 mm |
| Width | 7 mm |
| Height | 6 mm |
| Length with packaging | 58 mm |
| Width with packaging | 34 mm |
| Height with packaging | 15 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| Bit length | 50 mm |
| VDE | no |
| Screw type | 27IPR |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |