Phillips bit, PH 3 x 70 mm
High-quality bits for Phillips screws. Tough, for universal use. 1/4" hexagon, suitable for DIN ISO 1173-F 6.3 holders.
• For Phillips recess screws Phillips recess
• Tough-hard, for universal use
• 1/4" hexagon drive (Wera connection series 4)
• For Phillips recess screws Phillips recess
• Tough-hard, for universal use
• 1/4" hexagon drive (Wera connection series 4)
| Item no. | WL89804 |
| Model | 851/4 Z |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05059790001 |
| Length | 70 mm |
| Width | 7 mm |
| Height | 6 mm |
| Length with packaging | 118 mm |
| Width with packaging | 35 mm |
| Height with packaging | 15 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| Bit length | 70 mm |
| VDE | no |
| Screw type | PH3 |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |