Mini metal saw, 150 mm
• Cast aluminium frame for high strength
• Wide comfortable handle
• Adjustable blade for angled sawing
• Special clamping screw for quick and easy blade tensioning
• Blade length: 150 mm
• Wide comfortable handle
• Adjustable blade for angled sawing
• Special clamping screw for quick and easy blade tensioning
• Blade length: 150 mm
| Item no. | WL33763 |
| Model | T0836A |
| Manufacturer | C.K |
| Manufacturer article no. | T0836A |
| Width | 90 mm |
| Height | 20 mm |
| Length with packaging | 315 mm |
| Width with packaging | 130 mm |
| Height with packaging | 25 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| Net weight (manufacturer) | 112 g |
| Gross weight (manufacturer) | 158 g |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| Tool length | 150 mm |
| GPSR manufacturer data | Carl Kammerling International Bendahler Straße 110 DE-42285 Wuppertal www.ck-tools.com |