Bit Professional TORX® 1/4" (32306), T10, 50 mm
With the Bit Professional TORX® 1/4" (32306), T10, 50 mm, Wiha supplies a tool that is specifically tailored to the requirements of electronics and precision assembly. A clear advantage lies in Fulfills your requirements: Robust and precisely fitting bits for general screw connections in trade or industry. The product has proven itself in industrial environments thanks to its consistent performance and safe handling.
• Meets your requirements: Robust and precisely fitting bits for general screw connections in trade or industry
• Saves time: Simple and quick recognition of profile size thanks to high-contrast laser marking
• Increases your efficiency: Best concentricity properties for stable screwdriving processes
• Application For screw connections of all kinds in trade and industry
• Meets your requirements: Robust and precisely fitting bits for general screw connections in trade or industry
• Saves time: Simple and quick recognition of profile size thanks to high-contrast laser marking
• Increases your efficiency: Best concentricity properties for stable screwdriving processes
• Application For screw connections of all kinds in trade and industry
| Item no. | WL45032 |
| Model | 704501005001 |
| Alternative article name | 704501005001 |
| Manufacturer | WIHA |
| Manufacturer article no. | 32306 |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| Product series | 7045 Z |
| Net weight (manufacturer) | 8.3 g |
| TORX | T10 |
| Bit length | 50 mm |
| VDE | no |
| Screw type | TX10 |
| Tool length | 50 mm |
| GPSR manufacturer data | Wiha Werkzeuge GmbH Obertalstraße 3-7 DE-78136 Schonach www.wiha.com |