ESD drawer container for individual components, black, 530 x 360 x 175 mm
• Outer dimensions L x W x H: 53 x 36 x 17.5 cm
• Drawer, up to 2 drawers per box
• Spec. contact resistance: 10³ < 10¹⁰ Ohm/cm
• Drawer, up to 2 drawers per box
• Spec. contact resistance: 10³ < 10¹⁰ Ohm/cm
| Item no. | WL50785 |
| Manufacturer | AUER |
| Manufacturer article no. | ESD W172-T |
| Length | 530 mm |
| Width | 360 mm |
| Height | 175 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Manufacturer colour information | Traffic black |
| Colour | black |
| Material | ESD |
| Incl. battery | no |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | AUER Packaging GmbH Am Kroit 25/27 DE-83123 Amerang www.auer-packaging.de |