End cutting pliers,adjustable, 5mm steel thickness
• Flush end cutter
• ideal for hard-to-reach areas
• Adjustable standoff length (from 0 to 5mm)
• Steel thickness 5 mm
• for CU 1.3mm
• Total length 147 mm
• ideal for hard-to-reach areas
• Adjustable standoff length (from 0 to 5mm)
• Steel thickness 5 mm
• for CU 1.3mm
• Total length 147 mm
| Item no. | WL55080 |
| Manufacturer | PIERGIACOMI |
| Manufacturer article no. | TR 5000 W |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| ESD compliant | no |
| Cutting force | 3.5 kg |
| Tool length | 147 mm |
| Cutting value copper cable, stranded (diameter) | 1.3 mm |
| Type of pliers | cutting pliers |
| GPSR manufacturer data | PIERGIACOMI Sud SrL Via 81a Strada 3 IT-63076 Monteprandone (Ap) www.piergiacomi.com |