LED ring light, red (620 nm), clamping diameter max. 88 mm
• Ring light RL5-88 R
• red (620 nm)
• Clamping diameter max. 88 mm
• red (620 nm)
• Clamping diameter max. 88 mm
| Item no. | WL62775 |
| Manufacturer | STARLIGHT |
| Manufacturer article no. | 100-010169 |
| Height | 25.5 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Manufacturer colour information | black |
| Colour | black |
| Material | anodized aluminium |
| Incl. battery | no |
| Light source | LED |
| Inner diameter | 81 mm |
| Outer diameter | 110 mm |
| (Optimal) working distance | 75 mm |
| Number of LEDs | 56 |
| Working distance | 50mm - 140mm |
| Internal thread | M82 x 0,75 |
| Power cable length | 0.85 m |
| Colour of light | red |
| Cable length | 1.4 m |
| Power consumption | 8 W |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |