Pica BIG DRY lead set ANILINE 2.0, blister pack
Pica BIG Dry replacement leads
• Blister pack
• ANILINE 2.0 "all-weather leads"
• Special graphite leads
• Ideal for wet materials
• Deep black, strong stroke on wet wood
• New recipe: non-toxic and environmentally friendly
• Rectangular leads with a cross-section of 2x5mm, 150mm long
• 12 graphite leads in a sturdy case
• Blister pack
• ANILINE 2.0 "all-weather leads"
• Special graphite leads
• Ideal for wet materials
• Deep black, strong stroke on wet wood
• New recipe: non-toxic and environmentally friendly
• Rectangular leads with a cross-section of 2x5mm, 150mm long
• 12 graphite leads in a sturdy case
| Item no. | WL73304 |
| Model | Pica BIG DRY |
| Model line | Pica BIG DRY |
| Manufacturer | PICA |
| Manufacturer article no. | 6051/SB |
| Length | 235 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 15 mm |
| Sales unit | 1 set |
| Content unit | 1 piece |
| Font colour | graphite |
| Type of packaging | blister packaging |
| Colour | graphite |
| Incl. battery | no |
| Blister packaging | yes |
| GPSR manufacturer data | Pica-Marker GmbH Picastraße 5 DE-91356 Kirchehrenbach www.pica-marker.com |