Magnetizer 9538 for magnetizing and demagnetizing tools
Wera magnetizer for magnetizing and demagnetizing the tool so that the screw is held securely on the blade. Suitable for the wall holder/base 9109 of the offset wrench rack.
• For magnetizing and demagnetizing tool tips
• Suitable for the wall holder/base 9109 of the offset wrench rack
• For magnetizing and demagnetizing tool tips
• Suitable for the wall holder/base 9109 of the offset wrench rack
| Item no. | WL89431 |
| Model | 9538 |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05033400001 |
| Length | 30 mm |
| Width | 14 mm |
| Height | 10 mm |
| Length with packaging | 30 mm |
| Width with packaging | 14 mm |
| Height with packaging | 10 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |