Chain riveter spare parts kit, 2-piece
• With chain riveter and holder with replaceable rivet pin for opening and closing bicycle chains. Suitable for single-speed chains, up to 12-speed
| Item no. | WL90928 |
| Model | 9523 |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05136039001 |
| Length | 15 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 12 mm |
| Length with packaging | 15 mm |
| Width with packaging | 70 mm |
| Height with packaging | 12 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| Number of parts in the tool set | 2-piece |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |