Folding case Kraftform Kompakt Vario RA 7, empty, 200 x 80 mm
Robust, empty folding bag for space-saving storage and transportation of Kraftform Kompakt Vario RA 7 sets; for Kraftform Kompakt Vario RA 7 tool set; empty
• Robust material and low weight ensure optimum transportation
• Strong Velcro fastener prevents unintentional opening and loss of the tool
• Compact design for space-saving storage
• Compatible with Wera 2go
• Lightweight for easy transportation
• Robust material and low weight ensure optimum transportation
• Strong Velcro fastener prevents unintentional opening and loss of the tool
• Compact design for space-saving storage
• Compatible with Wera 2go
• Lightweight for easy transportation
| Item no. | WL91002 |
| Model | 9436 |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05136488001 |
| Length | 200 mm |
| Width | 80 mm |
| Height | 45 mm |
| Length with packaging | 200 mm |
| Width with packaging | 80 mm |
| Height with packaging | 45 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |