Folding case Kraftform Kompakt Vario RA, without tool, 200 x 95 mm
Robust folding bag for space-saving storage of tools; ideal for mobile applications as the material used is light and stable; for Kraftform Kompakt Vario RA tool set; without tools.
• Robust material and low weight ensure optimum transportation
• Strong Velcro fastener prevents unintentional opening and loss of the tool
• Compact design for space-saving storage
• The bag can also be hung up when open thanks to the hanging loop
• Compatible with Wera 2go
• Robust material and low weight ensure optimum transportation
• Strong Velcro fastener prevents unintentional opening and loss of the tool
• Compact design for space-saving storage
• The bag can also be hung up when open thanks to the hanging loop
• Compatible with Wera 2go
| Item no. | WL91025 |
| Model | 9580 |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05136554001 |
| Length | 300 mm |
| Width | 130 mm |
| Height | 50 mm |
| Length with packaging | 300 mm |
| Width with packaging | 130 mm |
| Height with packaging | 50 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |