Outdoor hand truck - PU wheels loading area 795 x 445 mm.
• Parcel service: disassembled
• total load capacity (kg): 200
• usable area length (mm): 795
• usable area width (mm): 445
• total length (mm): 1475
• total width (mm): 682
• total height (mm): 736
• Tires: PU solid
• Wheel size (mm): 260 x 85
• total load capacity (kg): 200
• usable area length (mm): 795
• usable area width (mm): 445
• total length (mm): 1475
• total width (mm): 682
• total height (mm): 736
• Tires: PU solid
• Wheel size (mm): 260 x 85
| Item no. | WL80082 |
| Manufacturer | FETRA |
| Manufacturer article no. | 6103P |
| Length | 1475 mm |
| Width | 682 mm |
| Height | 736 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| Type of transport device | Handcart |
| Load capacity | 200 kg |
| Tires | PU Vollmaterial |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | fetra Fechtel Transportgeräte GmbH Industriestraße 17-21 DE-33829 Bogenhausen www.fetra.de |