Suction nozzle, rectangular, 175 x 94 mm, for FAE022 and FAE072
Rectangular nozzle for extracting vapors in the environment.
The nozzle can be easily attached to the flexible arms FAE022 and FAE072.
The arms are not included in the scope of delivery.
The nozzle can be easily attached to the flexible arms FAE022 and FAE072.
The arms are not included in the scope of delivery.
| Item no. | WL92578 |
| Manufacturer | JBC |
| Manufacturer article no. | FAE090 |
| Length | 175 mm |
| Height | 94 mm |
| Length with packaging | 225 mm |
| Width with packaging | 215 mm |
| Height with packaging | 165 mm |
| Length with packaging in inches | 8.7 in |
| Width with packaging in inches | 8.5 in |
| Height with packaging in inches | 6.5 in |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Product series | FAE |
| Matching accessories | FAE022, FAE072 |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | JBC Soldering SL Ramón y Cajal 3 ES-08750 Molins De Rei www.jbctools.com |