Suction nozzle, round, Ø 134 mm, for FAE022 and FAE072
Round nozzle for extracting vapors in the environment.
The nozzle can be easily attached to the flexible arms FAE022 and FAE072.
The arms are not included in the scope of delivery.
The nozzle can be easily attached to the flexible arms FAE022 and FAE072.
The arms are not included in the scope of delivery.
| Item no. | WL92579 |
| Manufacturer | JBC |
| Manufacturer article no. | FAE091 |
| Length with packaging | 183 mm |
| Width with packaging | 145 mm |
| Height with packaging | 110 mm |
| Length with packaging in inches | 7.2 in |
| Width with packaging in inches | 5.7 in |
| Height with packaging in inches | 4.3 in |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Diameter | 134 mm |
| Product series | FAE |
| Matching accessories | FAE022, FAE072 |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | JBC Soldering SL Ramón y Cajal 3 ES-08750 Molins De Rei www.jbctools.com |