Multi-purpose tweezers, stainless steel, polished, 120 mm
• Multi-purpose tweezers
• Material: 5471 F & 5471 FI: hardened steel5471 FR: stainless steel, antimagnetic
• Finish:5471 F: polished and nickel-plated5471 FI: PVC coated5471 FR: polished
• Rounded and finely serrated jaws
• Material: 5471 F & 5471 FI: hardened steel5471 FR: stainless steel, antimagnetic
• Finish:5471 F: polished and nickel-plated5471 FI: PVC coated5471 FR: polished
• Rounded and finely serrated jaws
| Item no. | WL20015 |
| Model | 5471FR-120 |
| Manufacturer | BAHCO |
| Manufacturer article no. | 5471 FR-120 |
| Length | 120 mm |
| Width | 10 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| Tool material | stainless steel |
| Packaging dimensions | piece |
| Tool length | 120 mm |
| Type of tweezers | universal tweezers |
| GPSR manufacturer data | BAHCO Werkzeuge Maybachstr. 10 DE-71711 Steinheim www.bahco-werkzeuge.de |