Replacement tips 2A ACF, 40 mm
• Spare pair of tweezer tips for all LINDSTROM tweezers TL ...CFR-SA
• made of carbon fibre
• tip shape: flat, rounded
• tip length: 40 mm
• 3 screws
• heat-resistant up to 270 °C
• conductive
• made of carbon fibre
• tip shape: flat, rounded
• tip length: 40 mm
• 3 screws
• heat-resistant up to 270 °C
• conductive
| Item no. | WL20714 |
| Model | TL 2A-ACF |
| Manufacturer | LINDSTRÖM |
| Manufacturer article no. | TL 2A ACF |
| Length | 40 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Material | Carbon fibre |
| Incl. battery | no |
| Tip shape | rounded flat |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| Tool length | 40 mm |
| GPSR manufacturer data | SNA Europe SAS/ LINDSTRÖM Antigua Carretera Altube km 5.5 ES-01006 Vitoria-Gasteiz www.lindstromtools.com |