Shelf Standard for Quadro-CAR, 616 x 465 x 15 mm
• infinitely height- and up to 25° inclination adjustable
• Front with rounded postforming edge
• front and rear with 15 mm high board strip
• B = 616 mm
• depth variable mountable
• 50 kg max. load
• Front with rounded postforming edge
• front and rear with 15 mm high board strip
• B = 616 mm
• depth variable mountable
• 50 kg max. load
| Item no. | WL36724 |
| Model | 19.405.70 |
| Model line | Quadro |
| Manufacturer | KARL |
| Manufacturer article no. | 19.405.70 |
| Width | 616 mm |
| Height | 15 mm |
| Depth | 465 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | Andreas KARL GmbH & Co. KG Hauptstraße 26 DE-85777 Fahrenzhausen www.karl.eu |