ESD drawer unit 45/66 Door right, max. 50 kg/drawer
High-quality steel drawer units with central locking for storing tools and small parts.
• WxDxH 450x520x660 mm
• Drawers: 1x100 mm
• RAL 7035 grey
Design your individual workstation with the TRESTON 3D configurator
• WxDxH 450x520x660 mm
• Drawers: 1x100 mm
• RAL 7035 grey
Design your individual workstation with the TRESTON 3D configurator
| Item no. | WL46798 |
| Model | 60749310 |
| Manufacturer | TRESTON |
| Manufacturer article no. | 60749310 |
| Length | 450 mm |
| Width | 520 mm |
| Height | 800 mm |
| Depth | 520 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Colour | light grey |
| Material | Epoxy powder-coated steel |
| Incl. battery | no |
| Load capacity | 60 kg |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | Treston Deutschland GmbH Frankfurter Str. 101 DE-65479 Raunheim www.treston.de |