SGL-Norm container LL closed, 600x400x56 mm
• Useful height: 28 mm
• stacking height: 44 mm
• Volume: 8.3 l
• Bottom SGL 000 closed
• Side walls closed
• Handle strips
• stacking height: 44 mm
• Volume: 8.3 l
• Bottom SGL 000 closed
• Side walls closed
• Handle strips
| Item no. | WL47730 |
| Model | 6404.617.971 |
| Manufacturer | WEZ |
| Manufacturer article no. | 1003728 |
| Length | 600 mm |
| Width | 400 mm |
| Height | 56 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Colour | grey |
| Inner length | 560 mm |
| Inner width | 360 mm |
| Inner height | 41 mm |
| Incl. battery | no |
| Load capacity | 25 kg |
| Volume | 8.3 l |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | WEZ Kunststoffwerk AG Industriestrasse 8 CH-5036 Oberentfelden www.wez.ch |