ESD corner table top Quadro, hard laminate, grounding system according to EN 61340-5-1, gray, 140x880x40 mm
• 140 x 880x 40 mm (W (v) x DxS)
• Square, in the basic configuration
• ESD hard laminate, light gray, postforming edge at the front
• Earthing system according to EN 61340-5-1 with two 10 mm push-button connections including mounting kit and support foot
• Metal parts with conductive powder coating, RAL 7035
• Square, in the basic configuration
• ESD hard laminate, light gray, postforming edge at the front
• Earthing system according to EN 61340-5-1 with two 10 mm push-button connections including mounting kit and support foot
• Metal parts with conductive powder coating, RAL 7035
| Item no. | WL48129 |
| Model | 10.907.89 |
| Model line | Quadro |
| Manufacturer | KARL |
| Manufacturer article no. | 10.907.89 |
| Length | 140 mm |
| Width | 880 mm |
| Height | 40 mm |
| Depth | 880 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Manufacturer colour information | Tabletop: light gray, Metal parts: light gray (RAL 7035) |
| Colour | grey |
| Incl. battery | no |
| Material (table top) | ESD hard laminate (EN 438) |
| Incl. earthing point | yes |
| Load capacity | 200 kg |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | Andreas KARL GmbH & Co. KG Hauptstraße 26 DE-85777 Fahrenzhausen www.karl.eu |