LED ring light UV and IR, UV (365 nm), working distance 120 mm, clamping diameter max. 40 mm
• Ring light UV and IR RL40-120 UV365
• UV (365 nm)
• working distance 120 mm
• Clamping diameter max. 40 mm
• UV (365 nm)
• working distance 120 mm
• Clamping diameter max. 40 mm
| Item no. | WL62689 |
| Manufacturer | STARLIGHT |
| Manufacturer article no. | 100-012240 |
| Height | 25.1 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Manufacturer colour information | black |
| Colour | black |
| Material | anodized aluminium |
| Incl. battery | no |
| Light source | LED |
| Inner diameter | 30 mm |
| Outer diameter | 58 mm |
| Number of LEDs | 8 |
| Internal thread | M30,5 x 0,5 |
| Power cable length | 0.85 m |
| Colour of light | IR UV |
| Cable length | 1.4 m |
| Power consumption | 6 W |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |