Platform truck loading area 850 x 500 mm
• parcel service: mounted
• total load capacity (kg): 500
• usable area length (mm): 850
• useful area width (mm): 500
• loading area height (mm): 228
• total length (mm): 910
• total width (mm): 509
• total height (mm): 228
• Tires: TPE
• Wheel size (mm): 160 x 40
• total load capacity (kg): 500
• usable area length (mm): 850
• useful area width (mm): 500
• loading area height (mm): 228
• total length (mm): 910
• total width (mm): 509
• total height (mm): 228
• Tires: TPE
• Wheel size (mm): 160 x 40
| Item no. | WL79826 |
| Manufacturer | FETRA |
| Manufacturer article no. | 2590 |
| Length | 910 mm |
| Width | 509 mm |
| Height | 228 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| Type of transport device | Platform trolley |
| Load capacity | 500 kg |
| Tires | TPE |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | fetra Fechtel Transportgeräte GmbH Industriestraße 17-21 DE-33829 Bogenhausen www.fetra.de |