Hand truck PU wheels 260 x 85 mm
• Parcel service: disassembled
• total load capacity (kg): 200
• bucket width (mm): 320
• bucket depth (mm): 250
• total width (mm): 570
• total depth (mm): 533
• total height (mm): 1150
• Tires: PU solid
• Wheel size (mm): 260 x 85
• total load capacity (kg): 200
• bucket width (mm): 320
• bucket depth (mm): 250
• total width (mm): 570
• total depth (mm): 533
• total height (mm): 1150
• Tires: PU solid
• Wheel size (mm): 260 x 85
| Item no. | WL80348 |
| Manufacturer | FETRA |
| Manufacturer article no. | B1125P |
| Width | 570 mm |
| Height | 1150 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Colour | blue |
| Incl. battery | no |
| Type of transport device | stacking cart |
| Load capacity | 200 kg |
| Tires | PU Vollmaterial |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | fetra Fechtel Transportgeräte GmbH Industriestraße 17-21 DE-33829 Bogenhausen www.fetra.de |