Circlip pliers for outer rings on shafts covered with plastic, Ø 3 – 10 mm, black atramentized, 125 mm (SB card/blister)
| Item no. | WL80700 |
| Model | 46 21 A01 SB |
| Manufacturer | KNIPEX |
| Manufacturer article no. | 46 21 A01 SB |
| Length | 210 mm |
| Width | 84 mm |
| Height | 27 mm |
| Length with packaging | 253 mm |
| Width with packaging | 115 mm |
| Height with packaging | 92 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Type of packaging | blister packaging |
| Incl. battery | no |
| Net weight (manufacturer) | 107 g |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| Diameter (tip) | 0.9 mm |
| Isolated | no |
| Tool length | 125 mm |
| Grip (expression) | Plastic cover |
| Type of pliers | snap ring pliers |
| GPSR manufacturer data | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |