ESD drawer unit 45 with castors
High-quality steel drawer units with central locking for storing tools and small parts.
| Item no. | WL85157 |
| Manufacturer | TRESTON |
| Manufacturer article no. | 60749303 |
| Length | 450 mm |
| Width | 520 mm |
| Height | 800 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Colour | light grey |
| Material | Epoxy powder-coated steel |
| Incl. battery | no |
| Load capacity | 150 kg |
| ESD compliant | yes |