Single-pole phase tester, 0.5 x 3 x 70 mm
Single-pole phase tester up to 250 V AC voltage. With practical clip.
• Single-pole phase tester up to 250 V AC voltage
• Kraftform handle with sturdy clip
• With hexagonal roll-off protection against rolling away
• Single-pole phase tester up to 250 V AC voltage
• Kraftform handle with sturdy clip
• With hexagonal roll-off protection against rolling away
| Item no. | WL90584 |
| Model | 247 SB |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05100100001 |
| Length | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Height | 25 mm |
| Length with packaging | 246 mm |
| Width with packaging | 89 mm |
| Height with packaging | 62 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| Blade length | 70 mm |
| Blade width | 3 mm |
| Blade thickness | 0.5 mm |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |