Textile box Zyklop Metal Push 1/2", empty, 302 x 120 x 40 mm
Robust textile box for space-saving storage of tools; ideal for mobile applications as the material used is light and stable; for ratchet sets 8100 SC 7 and 8100 SC 10, 1/2"; for sockets with a length of up to 23 mm; empty.
• Robust, dimensionally stable material
• Strong Velcro fastener prevents unintentional opening and loss of the tool
• Compact design for space-saving storage
• Lightweight for easy transportation
• Compatible with Wera 2go
• Robust, dimensionally stable material
• Strong Velcro fastener prevents unintentional opening and loss of the tool
• Compact design for space-saving storage
• Lightweight for easy transportation
• Compatible with Wera 2go
| Item no. | WL91022 |
| Model | 9497 |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05136543001 |
| Length | 305 mm |
| Width | 130 mm |
| Height | 50 mm |
| Length with packaging | 305 mm |
| Width with packaging | 130 mm |
| Height with packaging | 50 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |