ESD tall cabinet, steel, 920x420x1950 mm
• External dimensions: 920 x 420 x 1950 mm
• Internal dimensions: 834 x 375 x 1770 mm
• with hinged doors, lockable
• incl. 4 height-adjustable shelves
• Colour: light grey (RAL 7035)
• Internal dimensions: 834 x 375 x 1770 mm
• with hinged doors, lockable
• incl. 4 height-adjustable shelves
• Colour: light grey (RAL 7035)
| Item no. | WL34876 |
| Model | 71.421.70 |
| Manufacturer | KARL |
| Manufacturer article no. | 71.421.70 |
| Length | 920 mm |
| Width | 420 mm |
| Height | 1950 mm |
| Depth | 420 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Manufacturer colour information | light grey |
| Colour | grey |
| Material | Sheet steel |
| Incl. battery | no |
| Number of shelves | 4 |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | Andreas KARL GmbH & Co. KG Hauptstraße 26 DE-85777 Fahrenzhausen www.karl.eu |