Roller bag 6003 Joker 15, empty, 265 x 120 mm
• Robust material and low weight ensure optimum transportation
• Strong Velcro fastener prevents unintentional opening and loss of the tool
• Compact design for space-saving storage
• The hanging loop means the bag can also be hung up when open
• Compatible with Wera 2go
• Strong Velcro fastener prevents unintentional opening and loss of the tool
• Compact design for space-saving storage
• The hanging loop means the bag can also be hung up when open
• Compatible with Wera 2go
| Item no. | WL90962 |
| Model | 9465 |
| Manufacturer | WERA |
| Manufacturer article no. | 05136405001 |
| Length | 265 mm |
| Width | 105 mm |
| Height | 50 mm |
| Length with packaging | 265 mm |
| Width with packaging | 105 mm |
| Height with packaging | 50 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Incl. battery | no |
| VDE | no |
| ESD compliant | no |
| GPSR manufacturer data | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |