Pull-out shelf for Quadro-CAR, with mouse tray, 616 x 620 x 15 mm
• stepless height- and up to 25° inclination adjustable extendable
• Shelf (max. load: 15 kg), lockable in the end positions
• Front with rounded postforming edge
• front and rear with 15 mm high board strip
• B = 616 mm
• depth variable mountable
• 50 kg max. load
• Shelf (max. load: 15 kg), lockable in the end positions
• Front with rounded postforming edge
• front and rear with 15 mm high board strip
• B = 616 mm
• depth variable mountable
• 50 kg max. load
| Item no. | WL36725 |
| Model | 19.470.70 |
| Model line | Quadro |
| Manufacturer | KARL |
| Manufacturer article no. | 19.470.70 |
| Width | 616 mm |
| Height | 15 mm |
| Depth | 465 mm |
| Sales unit | 1 piece |
| Content unit | 1 piece |
| Manufacturer colour information | light grey |
| Colour | grey |
| Incl. battery | no |
| Load capacity | 15 kg |
| ESD compliant | yes |
| GPSR manufacturer data | Andreas KARL GmbH & Co. KG Hauptstraße 26 DE-85777 Fahrenzhausen www.karl.eu |