ESD klompen 3593
VITAFORM ESD clogs
• model 3593
• shoe size: 42
• shoe colour: blue
• material: fullgrain cowhide
• features: heel strap, wedge heel, 35 mm, air cushion sole, perforation
Note: Black VITAFORM soles are self-cleaning - to guarantee stable discharge values. This leads to streaking on some floorings.
• model 3593
• shoe size: 42
• shoe colour: blue
• material: fullgrain cowhide
• features: heel strap, wedge heel, 35 mm, air cushion sole, perforation
Note: Black VITAFORM soles are self-cleaning - to guarantee stable discharge values. This leads to streaking on some floorings.
| Artikelnr. | WL21604 |
| Model | 3593-20-42 |
| Fabrikant | VITAFORM |
| Fabrikant artikelnr. | 3593/BLAU/42 |
| Lengte met verpakking | 350 mm |
| Breedte met verpakking | 250 mm |
| Hoogte met verpakking | 150 mm |
| Verkoopeenheid | 1 paar |
| Inhoudseenheid | 1 paar |
| Kleur | blauw |
| Incl. batterij | nee |
| Soort schoenen | sandalen |
| Kenmerken (schoenen) | • Hakband • Sleehak 35 mm • Luchtkussenzool • Perforatie |
| Materiaal (schoenen) | volledig rundleder |
| Schoenmaat EU | 42 |
| ESD-compatibel | ja |
| GPSR-fabrikantgegevens | VITAFORM GmbH & Co. KG Beim Lager 2 DE-89150 Laichingen www.vitaform-schuhfabrik.de |